Medycyna i media ad

Ten rodzaj szczerości przerodził się później w kolorowe objawienie, gdy prezydent Lyndon Johnson dramatycznie podciągnął koszulę przed reporterami 20 października 1965 r., Aby odsłonić blizny po stopach z woreczka żółciowego i operacji nerek wykonanych dwa tygodnie wcześniej. Programy rozrywkowe w późnych latach 50. i 60. zaczęły także przełamywać tradycyjne bariery między światem medycyny a mediami, ponieważ popularne programy takie jak Ben Casey i Marcus Welby, MD, dostarczyły dramatycznych przebłysków tajnego życia lekarzy, którzy rutynowo rozwiązywali skomplikowane problemy medyczne i ludzkie w zaledwie 30 lub 60 minut – i nigdy nie przesyłając rachunku! W latach 80., kiedy Ronald Reagan był w Oval Office, szczegóły historii medycznej prezydenta były oczekiwane i żądane przez społeczeństwo. Moja własna ekspozycja na to zjawisko przyszła nagle i, przynajmniej dla mnie, dramatycznie krótko po tym, jak zostałem redaktorem medycznym dla ABC News jesienią 1984 r. Byłem w Nowym Jorku, pracując nad moim pierwszym zleceniem na program informacyjny 20/20, kiedy prezydent Reagan zatrudnił kandydata Waltera Mondale a w pierwszej z prezydenckich debat kampanii jesiennej. W tej debacie pan Reagan miał duże trudności z szybkim reagowaniem na pytania, tak że jego występ wywołał natychmiastowy kontrowersje związane z tym, czy był już zbyt stary, by znów zostać prezydentem. Następnego ranka debata ta była wiadomością na pierwszej stronie w większości głównych gazet i, jak można się było domyślać, wieczorne programy informacyjne w sieci podkreślały tę kwestię. Późnym popołudniem tego dnia producent wykonawczy World News Tonight ABC zadzwonił do mnie, aby powiedzieć, że chcieliby, żebym odpowiedział na pytania dotyczące kompetencji umysłowych i starzenia się po opublikowaniu raportu przez weterana politycznego reportera Jima Wootena. Kiedy wyraziłem niechęć do objęcia tej roli tak szybko w mojej nowej pracy, przypomniało mi się, że natychmiastowa analiza łamania medycznych historii była częścią mojej nowej pracy. Tak więc po raz pierwszy znalazłem się w wieczornym programie wiadomości sieciowych, odpowiadając na pytania dotyczące prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego stanu psychicznego. Interakcja między medycyną a mediami rzeczywiście miała długą drogę.
Miałem trochę podobne doświadczenie, kiedy pan Reagan przeszedł operację raka okrężnicy latem następnego roku: przez trzy dni spędzałem większość czasu w newsroomie sieciowym w Nowym Jorku u boku Petera Jenningsa, o czym pisaliśmy i zareagował na szczegółowe informacje o testach i operacji Reagana. I po dramatycznym oświadczeniu dr Steven Rosenberg na konferencji pooperacyjnej, że prezydent ma raka , Peter Jennings poprosił mnie o natychmiastowe prognozy.
Wzrastająca i dramatyczna interakcja
W połowie lat 80. raporty medyczne w sprawach innych niż zdrowie prezydenckie stały się popularnymi cechami zarówno w prasie, jak i elektronicznych mediach. Zarówno naukowcy medyczni, jak i właściciele mediów dowiedzieli się, że dla biznesu jest całkiem niezłe informowanie o zdrowiu i medycynie. Ankiety konsekwentnie pokazywały, że takie wiadomości znajdowały się na szczycie kategorii najbardziej interesujących dla widzów i czytelników. Jednak pęd do promowania siebie i dotarcia do opinii publicznej często powodował, że zarówno naukowcy medyczni, jak i dziennikarze łamali niektóre święte założenia swoich zawodów.
[hasła pokrewne: ambrisentan, psycholog dziecięcy piła, disulfiram ]
[podobne: oksydaza ksantynowa, xyzal opinie, psycholog dziecięcy piła ]